Lista zadań – prosta metoda realizacji celów


Bierzesz czystą kartkę papieru w formacie A4 i na samej górze piszesz „CO CHCĘ ZROBIĆ”.

Pamiętaj, że słowo „chcę” spełnia ważną rolę i ma wydźwięk pozytywny. Unikaj słowa „muszę” bo wtedy podświadomie możesz czuć pewien przymus.

Pod spodem zapisujesz wszystkie zadania jakie masz do wykonania na dany dzień lub na kilka dni. Możesz je grupować od najważniejszych, ale nie jest to konieczne. Przetestujesz to sobie w praktyce.

Dobrze jest robić lub uaktualniać taką listę rano bo wtedy wiesz dokładnie co chcesz sobie zaplanować na cały dzień. Przemyśl dokładnie wszystkie swoje cele i zobowiązania żeby niczego nie przeoczyć.

Gdy lista jest gotowa wywieś ją lub zostaw w strategicznym miejscu w domu lub mieszkaniu. U mnie np. często jest to lodówka:)

Chodzi o to aby często mijać listę i przypominać sobie o zaplanowanych zadaniach.

Lista zadań

I co dalej?

Dalej wykonujesz swoje plany. Gdy wykonasz jeden z nich, skreślasz go lub zaznaczasz w inny sposób. W miarę upływu czasu i skreślania kolejnych pozycji dopisuj również następne cele. Powtarzasz to, aż zapełnisz całą kartkę. Wtedy bierzesz nową kartkę i działasz dalej.

Prosta prawda?  I bardzo skuteczne. Fakt, ze ciągle mijasz kartkę z celami i że widzisz skreślenia działa motywująco i krzepiąco. Masz więcej energii do działania oraz sprecyzowaną drogę realizacji celów.

Teraz pozostaje Ci tylko wcielić teorię w życie. Weź więc czystą kartkę papieru i zrób swoją pierwszą listę zadań.

Powodzenia!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera