Dragons Den – ucz się od smoków biznesu

Dragons Den

Są dwie podstawowe drogi prowadzenia biznesu.

Możesz dochodzić do wszystkiego samemu spędzając długie godziny na nauce oraz raz po raz popełniać błędy, z których wyciągniesz wnioski na przyszłość. Ta droga da Ci sporo doświadczania i zahartuje Cię w bojach ale z pewnością będzie długa, kręta i wyboista.

Druga droga, choć może trochę mniej kreatywna, jest zdecydowanie krótsza i prostsza. Polega ona na korzystaniu z doświadczeń innych, którzy odpowiednie błędy już popełnili i wypracowali optymalną drogę dochodzenia do celu.

Dziś pokażę Wam interesujący sposób na pójście tą drugą drogą. Pomogą Wam w tym “Smoki” biznesu z programu Dragons Den.

»»»

“Dragons Den” (w wolnym tłumaczeniu – “jaskinia smoków”) to, jak większość programów odnoszących sukcesy w Polsce, format wymyślony za granicą i przerobiony na potrzeby rodzimej telewizji.

Sama idea jest bardzo ciekawa. W surowo urządzonym studio zasiada kilku zamożnych inwestorów, którzy są przygotowani finansowo, aby wspomóc swoim kapitałem wybranych uczestników programu.

Uczestnikami są przedsiębiorcy, którzy przychodzą z prezentacją swoich pomysłów biznesowych. Na początku określają jakiego dofinansowania oczekują w zamian za określony procent udziału w całym przedsięwzięciu. Następnie odbywa się sam pokaz, który najczęściej jest przerywany lub uzupełniany przez pytania inwestorów.

Aktualnie program nie jest emitowany w telewizji (emisja skończyła się w grudniu), ale wiele najciekawszych prezentacji możecie obejrzeć na stronie: jakzostacmilionerem.biz lub znaleźć na Youtubie wpisując “dragons den”.

Poniżej przedstawiam Wam jedną z bardziej profesjonalnych prezentacji jakie miałem okazję oglądać u “Smoków”:

Jeśli obejrzeliście ten fragment to już wiecie, że warto oglądać program ponieważ:

 • możecie dowiedzieć się jak myślą i czym się kierują w decyzjach duzi inwestorzy,
 • możecie znaleźć nowe inspiracje oglądając kreatywne pomysły innych,
 • możecie dowiedzieć się o czym zapominaliście do tej pory w swoim biznesie,
 • możecie przekonać się jak skutecznie prezentować swój biznes inwestorom, klientom czy innym partnerom.

Myślę, że oprócz powyższych powodów znajdziecie jeszcze wiele dodatkowych korzyści. Dajcie znać co sądzicie o programie i co pozytywnego weźmiecie z niego dla siebie.

Od lat jestem pasjonatem nowoczesnego marketingu głoszącego zasadę „klient nasz partner” opartą na wzajemnym szacunku, uczciwej współpracy i „proponowaniu jakościowego produktu”, a nie jego wciskaniu na siłę. Jeśli czujesz, że przydałaby Ci się moja pomoc zajrzyj do działu doradztwo marketingowe.

(4) ilość komentarzy

 1. Co z tego, że ktoś nam podsunie gotowe rozwiązania skoro bez ciężkiej pracy, innowacji i udoskonalania tego co wiemy nic nie wyniknie? Pomysłu na szybki biznes nie ma i trzeba to powiedzieć otwarcie. Co innego gdy mamy motywację i odpowiedzialnie robimy naszą pracę. Wtedy sukces może się pojawić nawet dosyć szybko. Na miliony po roku działalności bym jednak nie liczył.
  Denis ostatnio opublikował/a.10 najlepszych i darmowych aplikacji na AndroidaMy Profile

 2. Co z tego? Właśnie to, że łącząc wszystkie te rzeczy można dojść do sukcesu. Składa się on na wiele czynników. Pamiętaj, że motywacja + pasja + pot = SUKCES. Trzeba mieć otwarty umysł i mimo porażek konsekwentnie realizować działania.

 3. Uwielbiam ten program, obecnie jest emitowany na TV4 w wersji amerykańskiej (Co ciekawe “Dragons” jest tłumaczony jako “Rekiny”) i w sumie zdarzają się różne ciekawe pomysły, ale ogólnie poziom nie jest jakoś znacząco odróżniający się od polskiej. W każdym razie moim zdaniem warto oglądać, aczkolwiek lepiej nie sugerować się opiniami tych ekspertów, bo czasami są dość dziwne, zachwycają się pomysłami zupełnie nierealnymi a ciekawe bardziej konwencjonalne zostają zjechane po całości.
  Kamilas ostatnio opublikował/a.Tymbark – Wakacyjny fun 2013 – muzyka z reklamy TVMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera