Największe bogactwo XXI wieku

informacja

Mam dla Was dobrą wiadomość. Żyjecie w dobrej i sprawiedliwej epoce.

Ten gorszy czas skończył się w 2000 roku. Przez pięćset ostatnich lat źródłem bogactwa były statki, maszyny, budynki, ziemia czy też same pieniądze. Jednym słowem majątek.

Ci bogaci, jeśli nic nie schrzanili, pozostawali bogaci, a biedni mieli minimalne szanse zmienić swój status społeczny.

Dziś każdy biedny może stać się bogatym. Wystarczy, że zdobędzie dostęp do największego bogactwa XXI wieku.

Posłuchajcie.
»»»

Żyjemy w czasach w których reguły się zmieniły. Rozwój technologiczny pędzi tak szybko, że to co dziś jest świeżutką nowością, za pół roku będzie już zakurzonym starociem. Dodatkowo środki masowego przekazu oraz internet sięgają już tak szeroko, że mało kto nie posiada do nich dostępu.

To wszystko sprawia, że największym bogactwem XXI wieku stała się:

INFORMACJA!

Ten kto ma dostęp do najświeższych i najlepszych informacji otrzymuje od razu potężną broń dzięki której może wysunąć się na czele codziennego wyścigu z konkurencją. 

Oczywiście pozostaje jeszcze umiejętność odpowiedniego wykorzystania nowej wiedzy, ale sam fakt jej posiadania już daje duży “handicap”.

Z ilością przekazu nie mamy specjalnego problemu ponieważ epoka informacyjna (ta, w której aktualnie żyjemy) bombarduje nas codziennie tonami komunikatów z całego świata oraz z różnych półek tematycznych. Powstaje natomiast problem z ich jakością.

Rozwój internetu powoduje, że każdy teraz może być “guru” i może produkować nowe treści. Skutkiem jest coraz trudniejsza ocena, które informacje są wartościowe, a które są tylko zwykłą sieczką.

Rodzi się więc pytanie:

Skąd brać najlepsze informacje?

Odpowiadam od razu:

Najlepiej z samego źródła!

O co chodzi?

Najlepiej wyjaśnię Wam to na przykładach:

 • Zakładasz działalność gospodarczą i zastanawiasz się jaką formę podatkową wybrać oraz jak prowadzić księgowość?

» Nie czytaj forów internetowych, nie pytaj znajomych, nie opieraj się na informacjach z prasy.

Pójdź i wyjaśnij swoje wątpliwości z profesjonalną księgową, doradcą podatkowym lub udaj się bezpośrednio do urzędu skarbowego.

 • Chcesz zdobyć wiedzę potrzebną do prowadzenia firmy lub bycia dobrym menedżerem?

» Ucz się od najlepszych. Czytaj książki, oglądaj i uczestnicz w szkoleniach, zapisuj się na newslettery u najlepszych ekspertów w branży.

Skąd wiedzieć, że ktoś jest dobry? Sprawdzaj opinie i rekomendacje oraz dokonania danego eksperta. Jeśli ktoś ma uczyć Cię zarabiania pieniędzy, upewnij się, że sam zarobił już w życiu odpowiednią kwotę.

 • Zastanawiasz się jak najlepiej spełnić potrzeby swojego klienta?

» Absolutnie nie wymyślaj tego samemu! Twoja perspektywa jest zawsze odmienna.

Dotrzyj do źródła czyli po prostu spytaj o to swoich aktualnych lub potencjalnych klientów.

Porozmawiaj z nimi osobiście lub zrób badania marketingowe. Ankiety, wywiady, panele i inne formy pozyskania opinii – to wszystko sprawi, że zdobędziesz informację z samego źródła.

 • Chcesz zainwestować pieniądze w akcje, fundusze czy inne aktywa finansowe?

» Nie opieraj się ślepo na prognozach rynkowych ekspertów, a tym bardziej znajomych pseudoekspertów. Ci najczęściej chwalą się swoimi zyskami, ale zapominają wspomnieć o dwa razy większych stratach:)

Zdobądź odpowiednią edukację finansową żeby umieć analizować fundamentalne oraz techniczne podstawy różnorodnych instrumentów finansowych. Jeśli chcesz powierzyć środki firmie zewnętrznej upewnij się, jakie są warunki umowy oraz sprawdź jej dotychczasowe wyniki inwestycyjne.

 »»»

Przestań krążyć dookoła tematu.

Zdobywaj wartościowe informacje – największe bogactwo XXI wieku.

Znajdziesz je bezpośrednio u źródła.

Od lat jestem pasjonatem nowoczesnego marketingu głoszącego zasadę „klient nasz partner” opartą na wzajemnym szacunku, uczciwej współpracy i „proponowaniu jakościowego produktu”, a nie jego wciskaniu na siłę. Jeśli czujesz, że przydałaby Ci się moja pomoc zajrzyj do działu doradztwo marketingowe.

(5) ilość komentarzy

  • Kontynuacją tego co napisałeś może być fakt, że wielokrotnie zdarzało mi się, że kupiłem jakąś książkę np. za 30zł i 95% wiedzy była dla mnie mało użyteczna (już to wiedziałem lub były to truizmy), ale 5% okazywało się tak przełomowe, że zastosowałem to w praktyce i zwróciło mi się razy 10 czy 20. Także jak najbardziej prawdziwą wartość ma wykorzystana wiedza.

  • Sprawdź więc inne wpisy, możliwe, że tam znajdziesz coś bardziej dla Ciebie interesującego.

   Możesz mi również podesłać propozycje tematów, o których chętnie byś poczytała. Na pewno wezmę je pod uwagę przy planowaniu kolejnych wpisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera