Strona www prawie idealna

Idealna strona internetowa

W pracy marketera normalną rzeczą jest codzienne przeglądanie dziesiątek stron internetowych i filtrowanie ich pod względem designu, użyteczności, bycia przyjaznymi użytkownikowi, łatwości obsługi itp.

Strony www bywają lepsze i gorsze, ale w większości przypadków są rzeczy, które można zrobić lepiej (na moich stronach również).

Tym większe było moje zdziwienie gdy niedawno przypadkiem trafiłem na wyróżniającą się stronę internetową.

Jest prawie idealna.

»»»

Strona internetowa, o której mówię to www.deccoro.pl stworzona przez Przemka Szczęcha z Innafirma.pl

Najlepiej od razu ją sobie włącz żeby moje wnioski porównywać na żywym organizmie.

Dodatkowo wklejam kilka screenów dla łatwiejszej analizy.

www.deccoro.pl – pierwszy plan

www.deccoro.pl – drugi plan (po przewinięciu paska bocznego w dół)

Dlaczego uważam, że ta strona www jest prawie idealna?

1) Pierwszy plan (to co ukazuje się przed oczami bez przewijania) po odpaleniu strony ma wszystkie najważniejsze elementy:

 • logo + slogan (przyjemna czcionka, zachęcający slogan)
 • rozwijane menu (łatwo najeżdża się myszką, nic nie “ucieka”, dodatkowe informacje + edukacja)
 • opis produktu (krótki, treściwy, zachęcający), który odpowiada na pytania: “co to jest?”, “co wyróżnia ten produkt?”,  “do kogo jest skierowany?”,  “po co mam go kupić?”
 • film na Youtubie pokazujący użyteczność i zastosowanie produktu w różnych kontekstach i sytuacjach (pokazuje wspomniane w opisie korzyści i szerokie zastosowanie)
 • bannery z wezwaniem do akcji zgodnie z zasadą AIDA – “kup teraz”, “zobacz galerię”, “prezentacja” (naprowadzenie klienta i kierowanie jego działaniami – upraszczanie)

2) Drugi plan – po przewinięciu w dół paska bocznego – znajdują się tam kolejne istotne informacje o produkcie i ofercie:

 • Dlaczego świece Deccoro? (wyróżnienie, podkreślenie korzyści)
 • Sposób przygotowania (film instruktażowy – jeden z najlepszych sposobów nauki)
 • Rekomendacje i miejsca w których używają produktu (komunikat: zobaczcie – nasz produkt jest popularny, chętnie go kupują i stosują zarówno “mali” jak i naprawdę “duzi”)
 • Kontakt i warianty płatności

3) W pozostałych zakładkach menu znajdują się dodatkowe informacje oraz bardzo ciekawe elementy edukacyjne:

 • historia świec
 • aromaterapia
 • koloroterapia
 • BHP świec

Te elementy z jednej strony świadczą o fachowej wiedzy właścicieli, a z drugiej pokazują odbiorcy jakie dodatkowe korzyści przynosi używanie ich produktów.

Świetne posunięcie!

»»»

Na koniec chciałem zaznaczyć dwie sprawy. Po pierwsze ten wpis nie ma na celu promować firmy deccoro.pl (nie kontaktowałem się z firmą, nie używałem ich produktów, nie mogę świadczyć o ich jakości). Po drugie wykorzystałem ten przykład, aby pokazać Ci najważniejsze (wg. mnie) elementy na jakie warto zwrócić uwagę przy projektowaniu własnej strony www.

PS. Strona deccoro.pl została zbudowana na płatnym szablonie do darmowej platformy WordPress. Wybór oraz jakość takich szablonów są coraz lepsze więc szczerze polecam Ci korzystanie z nich. Tworzenie stron na WordPressie w dzisiejszych czasach jest dużo łatwiejsze niż kiedyś i daje niesamowite możliwości dostosowywania różnych elementów w celu uzyskania satysfakcjonującego efektu.

PS2. Dopiero na samym końcu zauważyłem, że analizowana strona nie jest responsywna (nie dostosowuje się do mniejszych ekranów np. w smartfonach czy tabletach). Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój tej technologii i wzrost odsetku internautów mobilnych należy uznać to jednak za znaczący mankament.

»»»

A jak Tobie podoba się analizowana dziś strona deccoro.pl ? Też uważasz, że jest bliska ideału czy może poprawiłbyś jeszcze co nieco?

Od lat jestem pasjonatem nowoczesnego marketingu głoszącego zasadę „klient nasz partner” opartą na wzajemnym szacunku, uczciwej współpracy i „proponowaniu jakościowego produktu”, a nie jego wciskaniu na siłę. Jeśli czujesz, że przydałaby Ci się moja pomoc zajrzyj do działu doradztwo marketingowe.

(21) ilość komentarzy

 1. Zgadzam się w 100%, że jest to niemal idealna strona. Ja zawsze mówię, że jeśli kogoś nie stać na full wypas, to strona nie musi być ładna, byle była sprzedażowa. Tak właśnie powinno wyglądać większość stron. Szkoda, że tak wiele firm nie rozumie, jak trafić do swoich klientów.

 2. Znam Przemka i wiem, ze uwielbia ten szablon – swoje strony eksperckie też ma na nim postawione. Szczerze mówiąc – nie dziwię się, bo tak jak zauważyłeś. Elementy wpływające na jej skuteczność są tam bardzo dobrze uwidocznione, bez przewijania, jest czytelna i nie zagłusza treści elementami. Polecam WordPress – naprawdę świetnie buduje się na nim strony czy blogi. Sam korzystam.

  • Rzeczywiście strona jest mocno innowacyjna na rynku nieruchomości zarówno pod względem wyglądu jak i sposobu wyróżnienia się na tle konkurentów. Odważnym krokiem jest zastosowanie tyle koloru różowego – zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce.

   Szczególnie podoba mi się za to zaakcentowanie roli bardzo dobrych jakościowo fotografii. Ludzie teraz w dużej mierze “kupują oczami”, i taka forma prezentacji mieszkań i domów może ich zdecydowania bardziej zachęcić. Duży plus również za umieszczenie na pierwszym planie najważniejszych informacji i głównych wyróżników firmy.

 3. Strona jest niezbitym dowodem na moje motto do robienia stron: “Proste jest lepsze”. Do tego doszedł świetny balans kolorami i odpowiedni rozkład elementów na stronie – jak się ma doświadczenie, to jest to łatwiejsze, a najłatwiej jest w ogóle, gdy się samemu czegoś szuka na nieuporządkowanej stronie i samemu dojdzie się do wniosków: “ja to bym to jednak ustawił tam, a tamto przeniósł tu, i byłoby fajnie”.

  • Tak, dla mnie też przeglądanie innych stron i analizowanie ich pod względem grafiki, łatwości obsługi i funkcjonalności to małe hobby. I czasem nie mogę się nadziwić jak można popełniać tak kardynalne błędy:)

   Gorzej tylko jak na moich stronach mam coś takiego, ale nie mam czasu tego zmienić;)

  • Tego jeszcze wiele firm nie ma, np. ja :) A nie mam z prostego powodu – od dawna miałam w planach zmianę mojej strony, więc nie było sensu dorabiać responsywnej do tej, która jest, tylko od razu polecieliśmy po całości. I niedługo opublikujemy totalnie nową, responsywną stronę.

   Myślę, że podobną sytuację ma wiele firm – zrobili stronę dwa, trzy lata temu i już myślą o nowej, dlatego czekają, aż wszystko będzie gotowe. Tak to jest, że wszystko się szybko zmienia i nie zawsze uda się zdążyć :)

   • Monika – jestem w dokładnie tej samej sytuacji. A nawet “gorszej” bo chcę zrobić w technologii responsywnej trzy strony: nowy szablon dla bloga, stronę dla działalności tenisowej i nową stronę dla marki konsultanta marketingowego. To będzie bardzo pracowita zima…!:)

    A kiedy Wy zmieniacie stronę? Daj znać bo jestem ciekawy efektów:)

  • No właśnie byłem święcie przekonany, że ma technologię responsywną tym bardziej, że przeglądałem ostatnio responsywne szablony i kojarzyłem go ze zbioru. Sprawdzenie przyszło mi do głowy dopiero jak cały wpis miałem już gotowy:)

 4. Wiem, że stary post, ale z racji nadrabiania wypowiem się :). Uwaga odnośnie do menu – nie jest wygodnie – po rozwinięciu O świecach – Koloroterapia chciałam kliknąć w Kolory odpowiadające czakrom. Ruszam więc myszką na skos, a tu menu mi znika… Muszę najpierw zrobić ruch w prawo na Właściwości kolorów, a dopiero potem na Kolory odpowiadające…
  Może jestem upierdliwa, ale ja przy takim menu nawet nie próbuję dotrzeć do tego, co mnie zainteresowało – wyłączam stronę :D. Dla mnie to błąd niewybaczalny :).
  Olga ostatnio opublikował/a.Ściana?My Profile

 5. Każda strona internetowa ma mniejsze czy większe mankamenty. Myślę, że najważniejsze jest, aby nie odstraszała zbytnio zbędnymi dodatkami. Lepiej jest stworzyć prostą stronę internetową niż taką, która ma mnóstwo linków w różnych miejscach i użytkownikowi zajmuje wiele czasu, aby się mógł odnaleźć przeglądając taką stronę.
  Mateusz ostatnio opublikował/a.Gdzie ubezpieczyć samochód?My Profile

 6. Michale, jesteś w stanie polecić więcej wg Ciebie prawie idealnych stron? Chętnie bym je przejrzał :)
  Będę wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera